Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

ВО ЖИВО 19:55 I СТРАВ ВО УКPAИНА: Вечерва во 21:00 часот можно е да се случи инвазија врз нас од Белорусија

-Реклама-

Реклама

-Реклама-

-Реклама-

ВО ЖИВО 19:55 I СТРАВ ВО УКPAИНА: Вечерва во 21:00 часот можно е да се случи инвазија врз нас од Белорусија

Украинскиот центар за стратешки комуникации соопшти дека не ја исклучува можноста Белорусија да и се придружи на Русија во нaпaдот врз Украина вечерва.

По денешната средба во Москва меѓу претседателите на двете земји Александар Лукашенко и Владимир Путин.

„Според прелиминарните податоци, белоруските трупи би можеле да бидат вклучени во инвазијата на 11 март во 21 часот по локално време“, соопшти Центарот, кој е под украинското Министерство за култура и информации.

Следете во живо што се случува низ Украина од камерите кои снимаат:

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ВО ЖИВО 19:55 I СТРАВ ВО УКPAИНА: Вечерва во 21:00 часот можно е да се случи инвазија врз нас од Белорусија

-Реклама-

Реклама

ВО ЖИВО 19:55 I СТРАВ ВО УКPAИНА: Вечерва во 21:00 часот можно е да се случи инвазија врз нас од Белорусија

Украинскиот центар за стратешки комуникации соопшти дека не ја исклучува можноста Белорусија да и се придружи на Русија во нaпaдот врз Украина вечерва.

По денешната средба во Москва меѓу претседателите на двете земји Александар Лукашенко и Владимир Путин.

„Според прелиминарните податоци, белоруските трупи би можеле да бидат вклучени во инвазијата на 11 март во 21 часот по локално време“, соопшти Центарот, кој е под украинското Министерство за култура и информации.

Следете во живо што се случува низ Украина од камерите кои снимаат:

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО