Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeUncategorizedПоранешната прва дама на САД позитивна на коронавирус

Поранешната прва дама на САД позитивна на коронавирус

-Реклама-

Поранешната прва дама на Америка и претседателски кандидат на изборите, Хилари Клинтон објави дека е позитивна на коронавирус.

„Тестирана сум и позитивна сум на ковид. Имам благи симптоми на настинка и се чувствувам добро. Поблагодарна сум од кога било што вакцините штитат и обезбедуваат заштита од сериозниот тек на болеста“, напиша таа на Твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Поранешната прва дама на САД позитивна на коронавирус

Реклама

Поранешната прва дама на Америка и претседателски кандидат на изборите, Хилари Клинтон објави дека е позитивна на коронавирус.

„Тестирана сум и позитивна сум на ковид. Имам благи симптоми на настинка и се чувствувам добро. Поблагодарна сум од кога било што вакцините штитат и обезбедуваат заштита од сериозниот тек на болеста“, напиша таа на Твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО