Sunday, June 16, 2024
29.8 C
Skopje

(ВИДЕО) МАКЕДОНИЈА СЛАВИ ПОБЕДА: Со БАГЕР пристигнаа во центарот на градот

-Реклама-

Реклама

Македонија слави по победата во полуфиналниот бараж против Италија.

-Реклама-

Македонските навивачи излегоа на улиците да го прослават историскиот успех на нашата репрезентација .

-Реклама-

Улиците низ центарот беа болкирани, полни со навивачи кои со навивачки песни ја славеа победата на „рисовите”

Во породлжение погледнете дел од вчерашната атмосфера:

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) МАКЕДОНИЈА СЛАВИ ПОБЕДА: Со БАГЕР пристигнаа во центарот на градот

-Реклама-

Реклама

Македонија слави по победата во полуфиналниот бараж против Италија.

Македонските навивачи излегоа на улиците да го прослават историскиот успех на нашата репрезентација .

Улиците низ центарот беа болкирани, полни со навивачи кои со навивачки песни ја славеа победата на „рисовите”

Во породлжение погледнете дел од вчерашната атмосфера:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО