Sunday, June 16, 2024
17.8 C
Skopje

(ФОТО) Еве како највисокиот политички врв на Македонија им ја честиташе победата на „рисовите“

-Реклама-

Реклама

Највисокиот политички врв на Македонија од политичката партија на СДСМ го честиташе големиот успех на нашите момци.

-Реклама-

Премиерот Димитар Ковачевски напиша:

-Реклама-

„Каква сензација! Браво момци Браво! Вие сте вистински херои, оваа вечер покажавте што значи борбеност, желба, истрајност! Неверојатна победа која е резултат на многу труд и работа, но пред себе љубов кон националниот дрес. Честитки и за селекторот Милевски и целиот тим оваа вечер нема никогаш да ја заборавиме. Ви благодараме” – стои во статусот.

Честитки упатија и министерот на МВР Оливер Спасовски, како и Љупчо Николовски и Славјанка Петровска.
Нивните честитки може да ги видите во продолжениe:

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Еве како највисокиот политички врв на Македонија им ја честиташе победата на „рисовите“

-Реклама-

Реклама

Највисокиот политички врв на Македонија од политичката партија на СДСМ го честиташе големиот успех на нашите момци.

Премиерот Димитар Ковачевски напиша:

„Каква сензација! Браво момци Браво! Вие сте вистински херои, оваа вечер покажавте што значи борбеност, желба, истрајност! Неверојатна победа која е резултат на многу труд и работа, но пред себе љубов кон националниот дрес. Честитки и за селекторот Милевски и целиот тим оваа вечер нема никогаш да ја заборавиме. Ви благодараме” – стои во статусот.

Честитки упатија и министерот на МВР Оливер Спасовски, како и Љупчо Николовски и Славјанка Петровска.
Нивните честитки може да ги видите во продолжениe:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО