Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

Боки 13: Пендаровски победи со сомнителни избори, имам материјален доказ

-Реклама-

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 во подкастот „Лазаров“ кажа дека во 2019 година, изборите биле сомнителни и со нефер кампања.

Реклама

Посочи дека Зоран Милески-Кичеец организирал група луѓе од Охрид, во договор со Зоран Заев за гласање.

-Реклама-

За ова, Бојан посочи дека има материјален доказ.

-Реклама-

-Пендаровски на минатите избори победи со сомнителни избори и едвај во 2019 година, сум бил сведок. Имало лобирање гласање и нефер кампања. Ако Кичеец ти организира да гласаат одредена група на луѓе, како што Зоран Заев и Кичеец договараа за претседателските избори во 2019 година, за што имам материјален доказ – што ти говори тоа? Тоа се, ама не се фер избори. На мускули победи Пендаровски, рече Јовановски-Боки 13.

Следете во живо:

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Боки 13: Пендаровски победи со сомнителни избори, имам материјален доказ

-Реклама-

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 во подкастот „Лазаров“ кажа дека во 2019 година, изборите биле сомнителни и со нефер кампања.

Реклама

Посочи дека Зоран Милески-Кичеец организирал група луѓе од Охрид, во договор со Зоран Заев за гласање.

За ова, Бојан посочи дека има материјален доказ.

-Пендаровски на минатите избори победи со сомнителни избори и едвај во 2019 година, сум бил сведок. Имало лобирање гласање и нефер кампања. Ако Кичеец ти организира да гласаат одредена група на луѓе, како што Зоран Заев и Кичеец договараа за претседателските избори во 2019 година, за што имам материјален доказ – што ти говори тоа? Тоа се, ама не се фер избори. На мускули победи Пендаровски, рече Јовановски-Боки 13.

Следете во живо:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО